Strona domowa CISCO SYSTEMS
Strona domowa Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych
Strona domowa Uniwersytetu Zielonogórskiego

Akademia Lokalna Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych ma za zadanie prowadzenie szkoleń przyszłych administratorów sieci oraz osób, które chciałyby podnosić swoje kwalifikacje w zakresie sieci komputerowych. Ukończenie kursu w Akademii Lokalnej pozwala przystąpić do egzaminów w celu uzyskania certyfikatu Cisco CCNA. Jesteśmy przekonani, że program Akademii Lokalnej zainteresuje Państwa. Na wszelkie pytania odpowiedzi udzielą Państwu nasi instruktorzy.

Wyposażenie sali
Zajęcia Akademii odbywają się w specjalnie do tego celu dedykowanych, doskonale wyposażonych pracowniach komputerowych Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych.

Laboratoria mieszczą się w salach 212 i 409 w Budynku Dydaktycznym A-2 (Kampus A, ul. Szafrana 2). Każde z nich jest wyposażone w 13 stanowisk dla studentów o następującej konfiguracji: CPU - i7, 8GB RAM, monitor 17" TFT LCD, Windows 7.
W salach jest ciągły dostęp do Internetu oraz, równolegle, stosownie do potrzeb Akademii, w laboratoriach zostały wykonane dodatkowe, "wewnętrzne" sieci, łączące stanowiska studenckie z punktami koncentracji. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne realizowanie programu szkoleń bez ingerencji w konfigurację sieci zewnętrznej. Punkty koncentracji zostały wyposażone w aktywne urządzenia sieciowe, których sposoby konfiguracji studenci poznają w trakcie szkolenia.

© 2018 Instytut Sterowania i Systemów Informatycznych -- D&C Marcin Paszek